• Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w dniu 1 września 2018 roku.

Siedzibą przedszkola jest budynek znajdujący się w miejscowości Rzeczyca pod adresem Gościniec 74, 21-560 Międzyrzec Podlaski, w którym funkcjonują 4 oddziały przedszkole: A, B, C, D z możliwością utworzenia oddziału dodatkowego. Do przedszkola uczęszcza 100 dzieci.

Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Międzyrzec Podlaski z siedzibą w Międzyrzecu Podlaskim, ulica Warszawska 20, 21-560 Międzyrzec Podlaski.

Obsługę finansowo-księgową prowadzi Referat Oświaty Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski.

Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem sprawuje Lubelski Kurator Oświaty w Lublinie.

Organami przedszkola są:

1) Dyrektor Przedszkola,

2) Rada Pedagogiczna,

3) Rada Rodziców.

Przedszkole organizuje i udziela pomoc psychologiczno-pedagogiczną (zajęcia z pedagogiem, logopedia, logorytmika) dzieciom uczęszczającym do przedszkola, ich rodzicom oraz nauczycielom. Prowadzi zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju, a także zajęcia dodatkowe:

- dogoterapia

- język angielski

- zajęcia taneczne z elementami akrobatyki

- zajęcia kulinarne.

W ramach współpracy z Klubem Krzna Rzeczyca - treningi z piłki nożnej,

W ramach współpracy z Gminną Biblioteką  Publiczną -  lekcje biblioteczne.

Przedszkole realizuje różnego rodzaju projekty edukacyjne m.in "Projekt E-twinning Aktywny Przedszkola - 4 żywioły", "Mały Miś w wiecie wielkiej Literatury" w ramach, którego organiozwane jest głośne czytanie polskiej literatury przez zaproszonych gości. W przedszolu działa Klub Wolontariatu, angażujący dzieci w akcje charytatywne.

Przedszkole jest czynne w godzinach 7.00 - 17.00, w tym 5 bezpłatnych godzin, podczas, których jest realizowana podstawa programowa wychowana przedszkolnego. Za każdą kolejną rozpoczętą godzinę naliczana jest opłata w wysokości 1,30 zł. Płatne do 5 każdego miesiąca.

Przedszkole korzysta z usług cateringowych w Misiach i zapewnia całodzienne wyżywienie. Dziecko uczęszczające do przedszkola korzysta z następujących posiłków:

- śniadanie

- obiad (pierwsze i drugie danie)

- podwieczorek.

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola i korzystających z posiłków zobowiązani są do uiszczania opłat za usługi świadczone przez przedszkole do każdego kolejnego miesiąca.

W Przedszkolu zatrudnionych jest 12 nauczycieli w tym logopeda, psycholog, katecheta oraz 9 pracowników niepedagogicznych pomoce nauczyciela, pomoc kuchenna, konserwator.

Prezydium Rady Rodzicow 2023/2024

Przewodnicząca- Magdalena Domańska